GRY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KSIĄŻKI DLA DZIECI napisz do nas: dominik@dagiel.pl
Słoneczni Piraci: Zamek Gubernatora
Słoneczna załoga wyrusza w rejs


- Nudzę się, wymyślcie coś, nim wrosnę w krzesło - rzekł młody Francisco smętnie obgryzając ość wędzonego dorsza w starej tawernie na zapomnianej karaibskiej wysepce. Dwaj przyjaciele oderwali wzrok od okna, przez ktore obserwowali miarowo kołyszący się na morzu, wyładowany trzciną cukrową okręt gubernatora, spojrzeli na przyjaciela i... odwrócili z powrotem do okna. Poza nimi trzema nikt nie przebywał w tawernie. Mieszkańcy portu i żeglarze zaglądali tu dopiero wieczorem, gdy muzykanci przygrywali tancerzom a rum wlewano szerokim strumieniem do gardeł.

- Zostańmy piratami! - Nie ustępował Francisco.
- Żartujesz sobie chyba? Piractwo to zło, poza tym gubernator przerobiłby nas na siekane kotlety! - Odezwał się wreszcie jeden z przyjaciół, wysoki piegowaty rudzielec. - Pójdziemy na ryby, to się rozruszasz.
Nim Francisco skomentował błyskotliwy pomysł Długiego Johna, ktoś wpadł z hukiem do tawerny. Przyjaciele poderwali się jak jeden mąż i podnieśli co kto miał pod ręką do obrony. Nie było na szczęście takiej potrzeby, intruzem okazał się wystraszony czarnoskóry chłopiec.
- Szlachetni panowie! Ratujcie mnie! Żołnierze gubernatora chcą mnie wziąć w niewolę! - Prosił ze łzami w oczach niespodziewany gość.
- Wskakuj tutaj! - Krzyknął Lech, który najszybciej odzyskał zimną krew i wskazał chłopakowi wypełnioną do połowy beczkę solonych śledzi. Gdy chłopak wskoczył do środka, nakrył ją wiekiem, rozsiadł się wygodnie i zapalił fajkę.
Chwilę później do sali wparowało dwóch uzbrojonych po zęby żołnierzy...

Wszystkich mniej lub bardziej letnich miłośników przygody, piratów i gier komputerowych, zapraszamy do śledzenia serii programów edukacyjno-przygodowych o Słonecznych Piratach i Karmazynowej Załodze.


Data wydania: 2013(?)
Wiek: od 5 lat
Systemy: PC / Mac / iPad / Android / Windows8Wydawnictwo Dagiel 2005-2020 Andrzej Dąbrowski & Dominik Dagiel | Serwerownia: Centuria.pl