GRY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KSIĄŻKI DLA DZIECI napisz do nas: dominik@dagiel.pl
Przygody Piasta Kołodzieja i Opowieść o królu Popielu
Okładka programu

Znany z pracowitości Piast Kołodziej ma wielki problem - jego syn Siemowit od urodzenia nie widzi. Nie pomagają wizyty u druidów ani ofiary w świątyniach. Pewnego dnia do Piasta przybywa znajomy kupiec, gdyż po wielu podróżach przednie koło jego wozu uległo awarii. W zamian za pomoc ofiarowuje Piastowi mapę do siedziby dwóch pielgrzymów, którzy znają przepis eliksiru, mogącego uleczyć Siemowita. Kołodziej, nie namyślając się długo, rusza w niebezpieczną podróż...

W programie znajdziemy wiele popularnych gatunków gier m.in.: platformówka, strategia, pościg, pojedynek, labirynt, puzzle, połączonych wątkiem przygodowym. Gwarantujemy zabawę na wiele godzin nie tylko dzieciom!

Dużym atutem programu są utwory z musicalu "Don Kichot".

Pobierz Demo z serwisu www.gry.wp.pl (w nowym oknie)

Pobierz pełną wersję gry za darmo!


Data wydania: marzec 2007
Wiek: gra od 7 lat, opowieść od 5 lat
Wymagania: procesor 700 Mhz, 128 MB RAM, 250 MB HDD

Autor: Dominik Dagiel
Muzyka: Karol Nepelski

GALERIA:


Odpowiedzi na często zgłaszane pytania i problemy:

1. Jak wziąć jemiołę? Chwyć kij kursorem i przeciągnij na jemiołę tak, żeby dotykał ją lewym górnym końcem. Zwolnij przycisk myszy i jemioła spadnie.
2. Program zawiesza się pod Windows Vista. Co robić? Przygody Piasta powstały na krótko przed pojawieniem się tego systemu operacyjnego i biblioteki multimedialne na których działa program, powodują konflikt. Aby program działał pod Windows Vista, należy pobrać nowe biblioteki oraz plik wykonywalny i podmienić. W tym celu:
1. Wejdź do katalogu w którym zainstalowany jest program "Przygody Piasta".
2. Pobierz z serwera plik Piast.zip .
3. Utwórz nowy katalog i przenieś do niego wszystkie pliki z rozszerzeniem .dll i plik PiastKolodziej.exe (abyś mógł w każdym momencie przywrócić starą wersję programu).
4. Rozpakuj w katalogu gry plik Piast.zip (powinny się pojawić nowe biblioteki .dll i plik PiastKolodziej.exe).
3. W grze, w której Piast ucieka z obozu Myszyngów, sterowanie odbywa się za pomocą prawego klawisza Shift. Na moim laptopie brakuje tego klawisza. Aby usunąć ten problem:
1. Wejdź do katalogu w którym zainstalowany jest program "Przygody Piasta", do podkatalogu "scripts".
2. Zmień rozszerzenie pliku "ddag.odd" na "ddag.odd.old", aby zachować starą wersję.
3. Pobierz plik ddag.odd z serwera. Teraz sterujemy postacią za pomocą klawiszy LEWY-SHIFT, LEWY-CONTROL.
4. Jak przejść planszę "Obozowisko Myszyngów" ? Piast musi zdobyć w obozie piratów informację, dlaczego się tam znaleźli i jak uciec z obozu. Gdzie uciec, powie więzień, siedzący w prawym górnym rogu ekranu (kiedy uwolnimy go za pomocą klucza zamkniętego w kuferku). Po co Myszyngowie rozbili obóz, powiedzą dwaj siedzący przyjaciele, jeśli jednemu przyniesiemy miód (jest w dziupli) a drugiemu róg z winem (róg odkręcamy śpiącemu piratowi, wino jest w beczce).Wydawnictwo Dagiel 2005-2020 Andrzej Dąbrowski & Dominik Dagiel | Serwerownia: Centuria.pl