GRY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KSIĄŻKI DLA DZIECI napisz do nas: dominik@dagiel.pl
Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika

Premiera gry 2 grudnia 2011!

POBIERZ PREZENTACJĘ GRY W PDF!

Kup numery archiwalne czasopisma Kajko i Kokosz (Mirmiłowo Wielkie, Podstęp Kaprala, Rozprawa z Hodonem)

Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie w Windows Store pod Windows8 i Windows8RT


Dni w Mirmiłowie nie różnią się zbytnio od siebie. Czasem komuś zerwie się krowa z łańcucha, czasem wpadną Zbójcerze z niezapowiedzianą wizytą, jednak przez większość dnia woje księcia Mirmiła snują głównie plany zdobycia dodatkowej porcji obiadu. Przynajmniej jeden z wojów - Kokosz, bo jego druh Kajko próbuje znaleźć jakieś użyteczne zajęcia godne rycerskiego pasa.
- Kajko przygodę powinniśmy rozpocząć od małej przekąski.
- Zostaw budzik żarłoku!


Sielskie i nie bójmy się użyć tego słowa - nudnawe życie grodzian przerywa wizyta kupców z zachodu. Mieszkańcy Mirmiłowa (szczególnie ta piękniejsza część) z radością witają przybyszów. Nikt nawet nie podejrzewa, że najnowsze kolekcje sukien i chust, kolorowe pantofelki dla dam i wytrzymałe papcie dla panów będą wkrótce najmniej pamiętanym epizodem wizyty. Wszystko za sprawą ambitnego kupca Hodona i jego talentu do wyolbrzymiania ambicji odwiedzanych gospodarzy.

Urzeczony przechwałkami Hodona Mirmił powierza mu stanowisko głównego doradcy. Drewniana palisada, usypane z ziemi wały nie licują z powagą urzędu kasztelana, za namową Hodona Mirmił ogłasza podatek pod budowę zamku. Kajka i Kokosza czekają wielkie i niezbyt miłe zmiany...

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika to najnowsza gra przygodowa naszej produkcji oraz ilustratorów spod szyldu Honey Flavour. Program jest klasyczną przygodówką typu point'n'click z mini-grami logiczno-zręcznościowymi. Gwarantujemy moc zabawy i humoru w bajecznym świecie naszych słowiańskich przodków!
Na straży grodu


Komiksy z przygodami Kajka i Kokosza ukazują się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Więcej informacji znajdziecie na www.egmont.pl/komiksy.
Data wydania: 2011
Wiek: od 6 lat
Wymagania: procesor 1Ghz, 1GB RAM

Grafika: Agnieszka Sakra, Maciej Sojka, Andrzej Dąbrowski
Scenariusz i programowanie: Dominik Dagiel
Muzyka: Filip Seweryn
Wydawca: Egmont Polska
Dystrybutor: Cenega
Kajko i Kokosz (c) J. Christa / Egmont PolskaGALERIA:Wydawnictwo Dagiel 2005-2020 Andrzej Dąbrowski & Dominik Dagiel | Serwerownia: Centuria.pl