GRY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KSIĄŻKI DLA DZIECI napisz do nas: dominik@dagiel.pl
Historia

W 2004 roku w firmie Aidem Media (pozdrawiamy!) pracowało przy grach dla dzieci dwóch ludzi: Dominik Dagiel (programista) i Andrzej Dąbrowski (grafik). Choć Andrzej dość szybko zmienił pracę, pamięć o owocnej współpracy i wspólnych zainteresowaniach została w głowach obu panów.

W 2005 roku Dominik postanowił realizować własne pomysły i zaszył się w domu, gdzie wykuwał narzędzia informatyczne do produkcji gier. Wkrótce powstała pierwsza: "Przygody Piasta Kołodzieja i Opowieść o królu Popielu".

W czerwcu 2006 roku przy wsparciu programu unijnego ZPORR 2.5 Dominik założył firmę, niezależnie Andrzej utworzył studio graficzne. Obok zleceń wykonywanych dla innych producentów, Dominik stworzył udostępniany za darmo "Wirtualny Przewodnik po Gdańsku".

Drogi obu kolegów zeszły się ponownie w styczniu 2007 roku, kiedy to postanowili stworzyć program historyczny dla dzieci "Dzieje Ludzi". Niebawem ilość pomysłów przekroczyła ramy jednej produkcji i rozrosła się do 8 części. Kiedy Andrzej pracował nad grafikami starożytnych budowli i postaci, Dominik stworzył program "Informatyka - zrozum i zaprogramuj komputer". W listopadzie ukończyliśmy pierwszą część serii historycznej: "Prehistoria".

W 2008 roku stworzyliśmy grę przygodowo-edukacyjną "Turniej Robotów". Rok później ukończyliśmy dwie kolejne części serii Dzieje Ludzi: "Egipt" i "Mezopotamia". Oba tytuły zostały opublikowane za granicą. Wiosną 2010 roku "Prehistoria" i "Egipt" ukazały się razem z książkami, które wykonaliśmy dla wydawnictwa Egmont.

W 2010 roku nawiązaliśmy ścisłą współpracę z zespołem Honey Flavour i wspólnie tworzymy kolejne projekty: Kajko i Kokosz oraz dalsze części z serii Dzieje Ludzi.

Wydawnictwo Dagiel 2005-2019 Andrzej Dąbrowski & Dominik Dagiel | Serwerownia: Centuria.pl